Дистанційне навчання

 

 2023 - 2024 навчальний рік



Тема: Народна іграшка. Глиняні іграшки. Історія, різновиди та регіональні особливості. Виготовлення іграшки, яка повторює форму обраної глиняної іграшки.

Глиняні іграшки — особливий вид народного мистецтва. Народні майстри втілювали в них свої уявлення про світ, природу та людей. Іграшки  були оригінальні, виразні та прості за формою. Пропоную для перегляду відео, яке ознайомить вас з різноманіттям глиняної іграшки 👉Глиняні іграшки. Цінуй справжнє. Ознайомитись з історією, особливостями виготовлення та різновидами глиняних іграшок ви зможете переглянув презентацію "Глиняні Іграшки. Історія, різновиди та регіональні особливості"


Серед іграшок з глини в Україні найбільш поширеними, масовими є свищики, серед яких найчастіше зустрічаються свищики-птахи. Вони мають найпростішу архаїчну форму, для якої характерні відсутність зайвої деталізації. Тому виготовити нам з вами мяку іграшку, яка повторюватиме форму свищики-птаха буде не складно. Найпростішу іграшку "Пташка" можна виготовити за майстер- класом 👉 Весела пташка . Дуже популярні свищики у вигляді «півня». Свищиками є також скульптурки різних тварин: баранців, бичків, цапиків, коників, свинок, собачок. Про Валківські свищики, які виготовляють на Харківщині, можна дізнатися з відео 👉

 Обрати іграшку можна й за власним задумом. Пропоную такі варианти іграшок з тканини 👉 Іграшки за мотивами глиняних. Такі іграшки можна виконати з бавовняної тканини, з флису, з фетру або виконати у вигляді кавової іграшки, що як найбільше підкреслить схожість вашої іграшки з глиняною. Не менш популярними є  "панночки" й «матірі з немовлям». Якщо вас надихають ці іграшки, пропоную виготовити ляльку-мотанку за наступними майстер-класами


Після перегляду переходьте до самостійної роботи. Під час виконання дотримуйтесь правил безпечної праці.
До процесу оформлення іграшки пропоную підійти творчо, при цьому особливу увагу зверніть на особливості оздоблення глиняних іграшок, на візерунки.   
Бажаю вам творчого натхнення!


 

Тема: Народна іграшка. Український національний костюм. Виготовлення ляльки в народному традиційному одязі.

Український традиційний національний костюм відображає художній талант українських жінок. Всі елементи одягу прості за формою, багаті різноманітними прикрасами, насичені яскравими фарбами. У різних областях України є відмінності в обробці та елементах одягу, але загальний ансамбль українського костюма добре проглядається на всій її території.




Пропоную виготовити  ляльку за народними традиціями, або зшивну в українсьому традиційному одязі. Тіло ляльки можна виконати за МК 👉Виготовлення текстильної ляльки, або Виготовлення вузлової лялькиВиберіть ляльку за запропонованими зразками або власним задумом, виготовте тіло ляльки. Далі виготовляємо для ляльки сорочку. Типи крою жіночих сорочокІнструкційна карта по виготовленню сорочки для лялькиОзнайомитися зелементами народної вишивки ви зможете подивившись цікаве відео👉
Обрати візерунок для вишивки сорочки можна за запропонованими зразками 👉Візерунки для вишивки сорочки
Пізніше буде надана інформація з виготовлення інших елементів одягу: спідниці, керсетки, головного убору та прикрас.

Бажаю вам творчого натхнення!  До нових зустрічей!




Тема: Комбіновані іграшки-сувеніри. Виготовлення іграшки-символу року.

Пропоную переглянути презентацію  "Комбіновані іграшки. Особливості виготовлення".

 Згідно східного календаря наступний рік – рік дракона. Оберіть іграшку за запропонованими зразками 👉 Символ року 2024. Дракон. або за власним задумом. Лекала деталей іграшки можна роздрукувати, або виготовити власноруч, якщо вибрана вами іграшка не складна. Розкроїть деталі іграшки. Пам'ятайте, що в першу чергу від якості розкрою залежить і якість вашого виробу. Не забуваємо про правила безпечної праці під час розкрою.

 Підготуйте матеріал. Погляньте навколо, пошукайте гарненько, попитайте маму й бабусю, і ви побачите, скільки різних матеріалів для роботи можна знайти у вашій домівці. Це можуть бути й старі речі, й залишки клаптиків різних тканин: хутро, фетр, фліс, бавовняні тканини, трикотаж тощо. Тільки це ще не все. Перш ніж узяти їх в роботу, треба трохи попрацювати: як слід все почистити або випрати. Творчого вам натхнення!

 Комбіновані іграшки мають свої особливості виготовлення. Складіть попарно деталі лап, вушка та інші, залежно від обраної моделі іграшки, зворотною стороною до верху. Зшийте деталі швом "через край", залишаючи отвір для вивертання. Під час виконання не забуваємо про дотримання правил безпечної праці. Якщо у вас виникнуть питання, то ми зможемо їх вирішати під час індивідуальних консультацій.

 Після закінчення зшивання наповніть деталі іграшки наповнювачем та зашийте отвір потайними стібками. Складіть іграшку.

 До процесу оформлення іграшки пропоную підійти творчо. Пофантазуйте та оформить іграшку за власним задумом. Важливим моментом в роботі над іграшкою є оформлення «мордочки». Треба вміти правильно розташувати на голові очі, ніс та рот. Від цього залежить вираз обличчя іграшки. Вона здаватиметься доброю, веселою, симпатичною або сердитою, сумною, серйозною.

 Бажаю вам творчого натхнення!


Тема: Іграшки-сувеніри з тканини. Кавові іграшки.


Запрошую вас переглянути презентацію "Кавова іграшка. Котик. Послідовність виготовлення" та відеоролик "Кавові іграшки. Послідовність виготовлення"


 

 Після перегляду переходьте до самостійної роботи. Оберіть іграшку за власним задумом, або за запропонованими зразками  Лекала деталей іграшки можна роздрукувати, або виготовити власноруч. Викрійки іграшок дуже прості, тому ви зможете зробити їх власноруч. Іграшка складається з двох деталей. Розкроїть деталі іграшки, зшийте, наповніть синтепоном та зашийте отвір потайними стібками.

 Приготуйте кавовий розчин, пофарбуйте іграшки та залиште їх сушитися в підвішеному стані. 


 Оформлення (розмальовування) іграшки. Для цього нам потрібні: гуаш або акрилові фарби, пензлик, олівець, чорний маркер. Пропоную вам підійти до цього процесу творчо. Пофантазуйте та оформить іграшку за власним задумом. За технологією оформлення кавових іграшок, спочатку треба олівцем показати контури деталей і візерунків, які ви вирішали намалювати. Потім розмалювати підготовленими фарбами та висушити. Потім контури розмальованих деталей і візерунків можна виділити маркером. Пропоную вам ще раз переглянути відеоролик  👉 Кавові іграшки. Особливості виготовлення. Після перегляду переходьте до самостійної роботи. Під час виконання дотримуйтесь правил безпечної праці.
 Гарного вам настрою для праці! 


Тема: Іграшки-сувеніри з тканини. Іграшка за власним задумом дітей. Самостійне обрання образу.

Діти, обрати іграшку ви можете за власним задумом. Я пропоную виготовити ляльку. Це може бути лялька тільда, зайка тільда або інтер’єрна лялька.  Самостіййно оберіть їх образ та розробіть модель.

До вашої уваги:

Послідовність та особливості виготовлення:

  • Розробка лекал. Лекала деталей іграшки можна роздрукувати, або виготовити власноруч.
  • Підбір матеріалів. Для тіла ляльки краще брати щільний трикотаж або бавовняну тканину. Одяг можна виконати з бавовняної, трикотажної або шовкової тканини.
  • Розкрій.  Розкроїть деталі іграшки та одягу. Пам'ятайте, що якість вашого виробу в першу чергу залежить від якості розкрою.
  • Пошиття іграшки. Наповнення. Складіть парні деталі зворотною стороною до верху. Зшийте деталі на швейній машині, або вручну швом "назад голкою", залишаючи отвір для вивертання. Деталі вивернути, наповнити щільно наповнювачем (синтепон, вата) та зашити отвір потайними стібками.
  • Пошиття одягу для ляльки
  • Складання та оформлення іграшки. Для оформлення іграшки підготуйте, будь ласка: бусинки, гудзики, стрічки, мереживо та різнокольорові нитки. Пропоную вам підійти до процесу оформлення творчо. Пофантазуйте та оформить ляльку та її одяг за власним задумом.

Під час виконання дотримуйтесь правил безпечної праці.

 



Немає коментарів:

Дописати коментар

  9 березня   особлива дата для українців –   День народження Тараса Григоровича Шевченка .  Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем...